Zalety i wady drzwi drewnianych

Jak wszystko na świecie tak i okna drewniane mają swoje wady i zalety. Spróbujemy Was przekonać że mimo wad to drzwi drewniane są lepszym zakupem.

Zalety drzwi drewnianych

Największą zaletą jest to że są z materiału naturalnego. Istotnym plusem drzwi drewnianych jest niska rozszerzalność cieplna pod wpływem temperatury i dobra izolacyjność cieplna materiału. drzwi z drewna są bardzo wytrzymałe przy stosunkowo niewielkiej gęstości materiału a także charakteryzują się długą trwałością (50 do 80 lat) pod warunkiem właściwej konserwacji. Ciekawym plusem drzwi drewnianych jest możliwość zmiany koloru poprzez pomalowanie.

Wady drzwi drewnianych

Drzwi drewniane trzeba co kilka lat malować dla konserwacji drewna - zwłaszcza od strony nasłonecznionej. Niestety czasem się zdarza niepewność materiału. Zdarza się że producent wykonujący drzwi nie wykorzystał dobry wysuszony materiał. Drzwi drewniane ciężej się transportuje gdyż są delikatne. Trzeba uważać by nie uszkodzić w trakcie transportu. Ostatnim minusem jest duża wrażliwość na wilgotność powietrza. Wilgoć może sprawić że zmienią się wymiary drzwi poprzez napuchnięcie drewna.

 • Renowacja drzwi drewnianych dolnośląskie najlepsza w naszej firmie.

  Warunki atmosferyczne wpływają na drzwi zewnętrzne i to najczęściej bardzo negatywnie. Drzwi które narażone jest na naświetlenia słoneczne tracą swoją wartość, lakier na drewnie staje się zniszczony, a deszcz pogłębić może korozje. Dlatego jesteśmy w stanie doprowadzić Wasze drzwi drewniane do idealnego stanu. Używając najwyższej klasy narzędzi, a także środków czyszczących i pielęgnujących macie gwarancje że drzwi odzyskają dawny blask.

  Profesjonalizm w renowacji to podstawa.

  Przez lata drzwi służyły każdemu to w kościele, to w jakimś urzędzie, czy w muzeum. Wiele przeszły i wiele się za nimi działo. Dlatego istotną sprawą jest profesjonalna konserwacja drzwi . Naprawiając drzwi pozwalamy by służyły nam latami a może i nawet na następne pokolenia. Chcemy by drzwi naprawiane przez nas były niezawodne i działały przez wieki. Działamy w największych miastach na terenie województwa dolnośląskiego, a także możemy dojechać do każdego miejsca w Polsce.

 • Profesjonalna renowacja drzwi zabytkowych dolnośląskie.

  Wiele lat w branży stolarki drewnianej sprawia że mamy wielki bagaż doświadczeń. Zmagając się z najbardziej zniszczonym drewnem wypracowaliśmy swoją technikę renowacji. Nie straszne nam żadne ubytki i korozje. Sprawimy że będziecie zadowoleni z wykonanej pracy. Renowacja drzwi zabytkowych to nasza praca którą wykonujemy z wielkim zaangażowaniem. Stosując najlepsze techniki i środki do pielęgnacji, sprawimy że drzwi zabytkowe będą żyć następne sto lat.

  Odmładzanie drzwi zabytkowych.

  Każdy z nas miał okazję podziwiać drzwi zabytkowe, np. w muzeum czy kościele. Dlatego leży nam na sercu przywrócenie ich pierwotnego wyglądu. Zadbamy o finezyjne rzeźbienia na drzwiach zabytkowych, odwzorowując każdy detal. Renowując drzwi zabytkowe pozwalamy by przyszłe pokolenia pamiętały o historii i miały "namacalny" dowód na to jak wyglądało życie kilka epok wcześniej. Renowujemy drzwi w największych miastach na terenie województwa dolnośląskiego, a także możemy dojechać do każdego miejsca w Polsce.

 • Naprawa drzwi drewnianych dolnośląskie.

  Wszystko z czasem się zużywa więc trzeba zadbać o to by przywrócić piękny wygląd. Co jakiś czas trzeba wykonać oględziny drewna by sprawdzić czy wystąpiły jakieś ubytki i korozje. Mając bagaż doświadczeń z wykonywania renowacji i naprawy drewna, masz pewność że wykonamy to najlepiej jak potrafimy. Używamy jedynie najlepszych środków które są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Każdy fragment drzwi będzie przez nas w pełni i profesjonalnie naprawiony.

  Drzwi - wizytówką domu.

  Doskonale zdajemy sobie sprawę że drzwi są wizytówką każdego domu. Im bardziej nowsze tym wydają się solidniejsze, a co za tym idzie dają poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli już wystąpią problemy z jakimś fragmentem drzwi nie można zwlekać. Jesteśmy w stanie naprawić Wasze drzwi drewniane, od naoliwienia zawiasów i klamek po korozje i ubytki w drewnie i lakierze. Przede wszystkim działamy na całym terenie dolnośląskiego, lecz istniej również możliwość prac w każdym mieście w Polsce.

 • Renowacja stolarki drewnianej dolnośląskie.

  To naturalne, że z biegiem lat drewno ulega zniszczeniu, odpryskuje nałożona farba, robią się ubytki. Chcąc przywrócić dawny wygląd elementom drewnianym trzeba poddać je odpowiednim zabiegom. I tu jest zadanie naszej firmy. Zajmujemy się profesjonalną renowacją stolarki drewnianej. Długoletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie podjąć się nawet najtrudniejszego zlecenia. Pomocna w naszej pracy jest dogłębna znajomość tematu i zawodowe podejście.

  Nasze doświadczenie - Wasze zadowolenie.

  Nasza praca jest także naszą pasją, wierzymy że odzwierciedla się to w naszych realizacjach. W ramach usług zajmujemy się odnawianiem drewnianych podłóg, schodów, drzwi i okien. Dzięki naszym działaniom każdy element odzyskuje świeży wygląd i na powrót jest estetyczną ozdobą wnętrza. Przy realizacji zlecenia renowacji stolarki drewnianej na Dolnym Śląsku wykorzystujemy sprawdzone metody i środki. Dbamy o każdy szczegół i z precyzją wykonujemy wszystkie czynności. Impregnujemy drewno, aby zapobiec dalszym zniszczeniom. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Jesteśmy od lat na rynku i dbamy o Wasze drewno. Renowacją zajmujemy się od 1991 roku. Długi staż pracy pomógł nam wypracować sposób na dbanie o stolarkę drewnianą. Przez lata zaufało nam wiele osób, a dzięki temu otrzymali niezawodną naprawdę drzwi i okien. Również naprawiamy schody i parkiet. Daj nam zlecenie, a my naprawimy wszystko co z drewna wykonane.
RENOWACJA Drzwi

DZIAŁAMY NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

- Wrocław
- Wałbrzych
- Jelenia Góra
- Legnica
- Bolesławiec
- Wszystkie lokalizacje w woj. dolnośląskim

Czy warto wykonywać renowację

 • Renowacje jak najbardziej warto a wręcz trzeba wykonywać. Raz do roku trzeba wykonać oględziny i konserwacje drzwi drewnianych.
 • Naprawę i konserwacje trzeba wykonywać by nie pogłębiło się zepsucie drewna. Gdy nastąpi głębsze zepsucie trzeba natychmiast wykonać profesjonalną renowacje stolarki drewnianej.